Виховна система школи

Виховна система школи розроблена відповідно до Закону Україну «Про загальну середню освіту», Конвенції ООН про права дитини, Статуту школи. Основними ідеями, які лягли в основу виховної системи школи, є ідеї гуманізму, педагогіки співробітництва, загального піклування, формування єдиного виховного простору.
           В Законі України «Про загальну середню освіту» особлива увага приділяється вихованню громадянина – патріота своєї країни, який готовий до подальшого навчання та трудової діяльності зі своїми політичними переконаннями, формуванню творчої особистості, свідомого відношення до своїх обов’язків; формуванню навичок здорового способу життя.
           Характер виховання повинен передбачати глибоке розуміння вчителем фізіологічної природи вихованців їх індивідуальні риси та можливості, повагу до особистості дитини.

Тому основними напрямками виховної роботи закладу є:

Напрямки роботи з батьками:

В області формування виховної системи у школі зроблено:

1. Сформовано МО класних керівників (щодня ведеться виховання учнів, систематично проводяться наради класних керівників, проводиться збір і аналіз методичного матеріалу, надається методична допомога класним керівникам).
2. Створено раду учнівського самоврядування школи (сформований як виборний орган, розподілено обов'язки членів учнівської ради, робота ведеться за напрямками).
3. Сформовано шкільні традиції проведення таких заходів (День знань, День вчителя, Новорічні свята, Українські вечорниці, День захисника Вітчизни, Козацькі забави, «Ну-мо, дівчата», Концерт до 8 березня, День Перемоги, Останній дзвоник, Випускний вечір, проведення предметних тижнів і т.д.).
4. Встановлено зовнішні зв'язки з соціальними партнерами.
5Робота класних керівників спрямована на: щоденне виховання учнів, турботу про здоров'я учнів і здоровий спосіб життя, позаурочну діяльність, активну екскурсійну роботу, чергування класів по школі, контроль за пропусками учнів, роботу з учнями «групи ризику», співпраця з батьками учнів.
6Обрано і працюють батьківські комітети класів і школи.
7. Застосовуються принципи педагогічного впливу:

8Використовуються прийоми роботи з учнями:

• поваги до учня,
  • розуміння і прийняття душевного стану дитини,
  • розкриття мотивів скоєних вчинків,
  • зацікавленість у долі вихованця,
  • доброзичливе ставлення до вихованця,
  • педагогічна підтримка вихованця.
  • прояв доброти й уваги,
  • вираз заохочення дитині,
  • авансування особистості,
  • прощення,